logo

Jak vybrat Longboard

Pro rychlejší orientaci jsou longboardy v naší nabídce charakterizovány piktogramem, který ukazuje jeho vhodnost pro daný styl jízdy. Čím více bodů je u daného stylu, tím více je pro něj longboard vhodný. Např.:

 

Jednotlivé styly jízdy jsou rozděleny do následujících kategorií :

CARVING

Longboard je vhodný pro carvování - lépe řeže zatáčky. 

 

SLIDE

Pokud budete chtít, můžete longboard během jízdy snáze tzv. utrhnout a uvést ho do smyku. Pro tento způsob jízdy jsou navíc vhodná kolečka s oblým okrajem.

 

DANCING

Co si na prkně zatancovat? Tedy různě přešlapovat, střídat si nohy apod. Pro takovýto styl jízdy budete potřebovat prostor - tedy delší prkno.

 

FREESTYLE

Longboardy s touto vlastností jsou vám dovolí být více kreativní . Jsou hbitější - tedy rychleji reagují na to, co vás zrovna napadne..

 

FREERIDE

Máte rádi rychlejší  jízdu? Pak je pro vás longboard s touto vlastností to, co hledáte. Takové longboardy mají obvykle nižší těžiště a jsou stabilnější. 

 

DOWNHILL

Tento styl je nejvíce adrenalinový - sjíždění prudkých kopců ve vysokých rychlostech, často v kombinaci se slide. I zde je preferována stabilita prkna a nižší těžiště.

 

CRUISING

Vhodné pro přesun z bodu A do bodu B. Takovéto longboardy jsou tím správným dopravním prostředkem.

 

Některé longboardy mají navíc zahnutou zadní část desky směrem vzhůru, tzv. kick tail. To je výhodné pokud chcete rychle překonat blížící se překážku (obrubník apod.) - snadněji zvednete přední kolečka.  Takové longboardy ocení každý městský surfař.

Jaká je cena kvalitního longboardu?

© 2013 - 2018 Epicsport.cz Všechna práva vyhrazena.                Obchodní podmínky